BOAmax po treningu

Regeneracja i szybki powrót do sił po ciężkim treningu lub zawodach to jeden z kluczowych warunków osiągania sukcesów w sporcie. Oczywiście na pierwszym miejscu jest trening, ale dobrze wiemy, że jeżeli nie uzupełnimy go odpowiednią porcją odpoczynku i dobrze dobranymi zabiegami pomagającymi nam się zregenerować, to nawet najlepszy trening na niewiele się zda.Im prędzej po treningu wrócimy do pełni sił, tym tym prędzej będziemy gotowi do kolejnego. Tylko w taki sposób będziemy mogli zwiększać liczbę treningów i osiągać coraz lepsze wyniki. Jeżeli nie zwrócimy uwagi na odpoczynek i regenerację, to szybko dopadnie nas zmęczenie. Rano będziemy budzić się zmęczeni, a najlżejszy trening będzie ponad nasze siły. Zmęczenie nie da o sobie zapomnieć nawet przez chwilę.

Co zrobić, by nie dopadło nas przetrenowanie?

Gabinet Masażu w Szczecinie i PrzecławiuOdpowiedź na to pytanie jest prosta: REGENERACJA.

Sam dużo biegam. Średnio przebiegam w tygodniu 70-80 km. Dla osób podobnie jak ja amatorsko uprawiających sport, a jednocześnie poważnie podchodzących do treningów, odpowiednia regeneracja pozwala godzić trening z obowiązkami. Jednym ze środków świetnie sprawdzających się w odnowie biologicznej jest zabieg BOAmax. Presoterapia, podobnie jak kompresjoterapia powoduje, że krew nie zalega w żyłach, a w tkankach nie gromadzi się chłonka. Zabieg ten wspomaga przepływ krwi do serca i jednocześnie napływ krwi bogatej w tlen do kończyn. Obrzęki i uczucie ciężkich i zmęczonych nóg ulegają zmniejszeniu. Zabieg BOAmax jest z tego powodu stosowany również w profilaktyce żylaków kończyn dolnych. Kolejnym dobrodziejstwem docenianym przez sportowców jest zminimalizowanie ryzyka powstawania tzw. zakwasów.

Na czym polega zabieg BOAmax

Zabieg BOAmax jest bardzo prosty, bezpieczny, przyjemny i skuteczny. Leżąc w specjalnie skonstruowanych nogawkach, które w trakcie zabiegu wypełniane są powietrzem tworzącym pod ciśnieniem fale uciskowe powodujące krążenie krwi i limfy możemy poddać się skutecznej odnowie biologicznej po większym wysiłku. Delikatny ucisk wywierany jest na stawy skokowe, łydki, kolana i pośladki, aż do talii. Podczas zabiegu nie odczuwa się bólu lub dyskomfortu, a po zabiegu nogi są odprężone. Zabieg BOAmax przyczynia się do detoksykacji całego organizmu.

Sam korzystam z zabiegu BOAmax po każdym dłuższym treningu i polecam go wszystkim sportowcom, zwłaszcza tym narażonym na duże obciążenia kończyn dolnych. Zabieg BOAmax najlepiej jest wykonywać w dniu treningu lub na drugi dzień.

A jakie jest Twoje zdanie na temat regeneracji po treningu?

Grzegorz Małowiecki

Dyplomowany masażysta, absolwent Medycznego Studium Masażu Leczniczego w Krakowie (ukończone z wynikiem celującym).

Doświadczenie zawodowe jako masażysta od 1996 roku.
W latach 1996-1999 jako masażysta w Przychodni Specjalistycznej w Szczecinie oraz w I-ligowej drużynie koszykówki kobiet AZS Szczecin.

Obecnie prowadzę Gabinet masażu w Przecławiu – Przecław, ul. Klonowa 10601 798 599
lub przez formularz rejestracji

Facebook Google+ 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz właściwą liczbę: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.