Jak znaleźć dobrego masażystę?

 

Dobrze zrobiony masaż nie tylko pomoże się zrelaksować, ale pomoże również pozbyć się wielu dolegliwości. Jednak wykonany przez niewykwalifikowaną osobę może poważnie nam zaszkodzić. Jak więc znaleźć dobrego masażystę, który w odpowiedni sposób zadba o nasze zdrowie i dobre samopoczucie?

`Analiza własnych potrzeb

Pierwsze podstawowe pytanie, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, to jakiego masażu potrzebujemy. Czy masaż ma nas zrelaksować, gdyż jesteśmy zmęczeni, zabiegani, zestresowani codziennymi problemami i marzy nam się masaż w przytulnym gabinecie  najlepiej połączony z muzyką i aromaterapią. A może konieczny jest masaż leczniczy. Bóle pleców, skrzywienia kręgosłupa, rwa kulszowa, zmiany zwyrodnieniowe są zmorą XXI wieku, z którymi dobry masażysta pomoże nam sobie poradzić. A może chcemy schudnąć lub pozbyć się cellulitu. Masaż to znakomite uzupełnienie kuracji odchudzającej. Decydując się na masaż odchudzający pamiętajmy o tym, że nawet najlepszy masaż nie zastąpi ćwiczeń i diety, może je tylko skutecznie wspomagać. Na koniec odnowa biologiczna. Uprawiasz sport – biegasz, pływasz jeździsz dużo na rowerze,  trenujesz sztuki walki lub całymi godzinami przerzucasz ciężary na siłowni?  Masaż to znakomity sprawdzony  środek odnowy biologicznej. Każdy wyczynowy sportowiec na stałe współpracuje z masażystą, a wskazane jest by i amator od czasu do czasu sprawdził jego dobroczynne działanie. Szczególnie polecany jest po zawodach czy ciężkim treningu.

Jakie kwalifikacje powinien mieć masażysta?

Wybierając się na masaż powinniśmy sobie przygotować listę pytań, które zadamy masażyście. Z pewnością na początku najważniejsze są kwalifikację. Musimy sprawdzić czy osoba, z usług której chcemy skorzystać ma odpowiednie przygotowanie zawodowe potwierdzone dyplomem ukończenia wyższej uczelni w zakresie fizjoterapii lub jest absolwentem medycznego studium o kierunku masaż leczniczy. Warto pytać masażystę o doświadczenie zawodowe i dotychczasową działalność. Z dużą ostrożnością należy podchodzić do masażystów po wszelkiego rodzaju kursach. Oddając się w ręce niekompetentnej osoby możemy narazić się na poważne powikłania.

Czym powinien się cechować dobry masażysta?

Profesjonalny masażysta  powinien potrafić przełamywać skrępowanie pacjenta, które często  pojawia się w związku z kontaktem fizycznym związanym z wykonywanym  zabiegiem. Osoba wykonująca ten zawód powinna mieć łatwość nawiązywania kontaktów, poczucie humoru oczywiście też jest mile widziane. Masaż to nie tylko relaks dla ciała, ale także recepta na skołatane nerwy. Dobry masażysta jest kulturalny, taktowny i wzbudza zaufanie.

Przygotowanie do zabiegu masażu

Kompetentny masażysta rozpocznie zabieg od zadania nam kilku podstawowych pytań. Możemy spodziewać się pytań o stan zdrowia, ewentualne przeciwwskazania, stan skóry, przebyte urazy, kontuzje i inne dolegliwości. W przypadku masażu leczniczego kręgosłupa warto mieć ze sobą zdjęcie Rtg lub opis bądź skierowanie od lekarza z krótką historią choroby.  Dobrą praktyką jest pytanie klienta, czy to jest jego pierwszy masaż. Nowicjusze często potrzebują szczegółowych informacji o tym, jak będzie przebiegał zabieg i czego się po nim mogą spodziewać.

Wyposażenie gabinetu

Dobrze urządzony gabinet to miejsce które zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki, a także komfort i intymność. Powinna znajdować się w nim przestrzeń, w której możemy się przebrać Najważniejszym elementem każdego gabinetu masażu jest oczywiście stół, który powinien być stabilny i wygodny dla osób o różnych gabarytach.

Grzegorz Małowiecki

Dyplomowany masażysta, absolwent Medycznego Studium Masażu Leczniczego w Krakowie (ukończone z wynikiem celującym).

Doświadczenie zawodowe jako masażysta od 1996 roku.
W latach 1996-1999 jako masażysta w Przychodni Specjalistycznej w Szczecinie oraz w I-ligowej drużynie koszykówki kobiet AZS Szczecin.

Obecnie prowadzę Gabinet masażu w Przecławiu – Przecław, ul. Klonowa 10601 798 599
lub przez formularz rejestracji

Facebook Google+