Masaż bańką chińską

Bańka chińska jest znana i stosowana już od bardzo dawna. Jej dobroczynne właściwości wykorzystywano w walce z przeziębieniami, a także w astmie, nadciśnieniu i problemach skórnych.

Clipboard01Dzisiaj bańki są stosowane w leczeniu stanów zapalnych mięśni, stawów, a także jako skuteczny element kuracji antycellulitowej. Masaż bańką chińską uelastycznia i wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa ukrwienie tkanek, przez co ułatwia wnikanie preparatów wyszczuplających i antycellulitowych. W wyniku takiego zabiegu poprawia się w widoczny sposób wygląd skóry, zmniejsza się lub całkowicie znika cellulit. Kolejne pozytywne skutki masażu bańką chińską to pobudzenie krążenia krwi oraz płynów ustrojowych, a także pomoc w usuwaniu niepotrzebnych produktów przemiany materii i toksyn.

Bańka chińska – przeciwwskazania

Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Nie należy stosować go przy żylakach, gruźlicy, chorobach skórnych, wysiękowym zapaleniu stawów, gorączce, nowotworach oraz przy żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej. Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych powoduje ryzyko wystąpienia wylewów podskórnych.

Masaż bańką chińską w gabinecie

Nie posiadam w swojej ofercie typowego masażu bańką chińską, jednak ze względu na jej liczne właściwości lecznicze stosuję bańkę chińską jako dodatkowy element innych rodzajów masaży.

A co Ty o tym sądzisz? Czy Twoim zdaniem masaż bańką chińską jest skutecznym środkiem np. w walce z cellulitem?

Grzegorz Małowiecki

Dyplomowany masażysta, absolwent Medycznego Studium Masażu Leczniczego w Krakowie (ukończone z wynikiem celującym).

Doświadczenie zawodowe jako masażysta od 1996 roku.
W latach 1996-1999 jako masażysta w Przychodni Specjalistycznej w Szczecinie oraz w I-ligowej drużynie koszykówki kobiet AZS Szczecin.

Obecnie prowadzę Gabinet masażu w Przecławiu – Przecław, ul. Klonowa 10601 798 599
lub przez formularz rejestracji

Facebook Google+ 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz właściwą liczbę: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.